22 listopada - 30 listopada 2019

Nowy film Jamesa Franco na ORLEN Cinergia! Ujawniamy festiwalową niespodziankę

DAposterZdradzamy najważniejszą niespodziankę tegorocznej 22. edycji Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia! Jest nią pokaz filmuThe Disaster Artist, w którym James Franco odegrał potrójną rolę: reżysera, producenta i aktora. Film zostanie pokazany w Łodzi przedpremierowo (w polskich kinach obraz pojawi się 9 lutego 2018). Projekcja już w sobotę, 2 grudnia o godz. 18:00 w kinie Helios Sukcesja. 

22. edycja Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia to przegląd tego, co w kinie najlepsze. W programie nie mogło więc zabraknąć jednego z najbardziej oczekiwanych filmów sezonu, zapowiadanego przez famę z zagranicznych festiwali, świetne recenzje i nagrody (m.in. Złota Muszla, główna nagroda na MFF w San Sebastian). 

The Disaster Artist” to niezwykły projekt - wspaniale zagrany, błyskotliwy i zabawny film o kulisach powstawania „The RoomTommy’ego Wiseau, które jest nazywane najgorszym filmem świata. James Franco daje tu aktorski popis. Do roli Wiseau przeszedł przemianę fizyczną, zmienił akcent i sposób poruszania się. W roli przyjaciela Wiseau - Grega Sestero zobaczymy jego młodszego brata, Dave’a Franco. Na ekranie tworzą niekonwencjonalny, szalony i wzruszający duet jako para niepoprawnych marzycieli i kinomaniaków. Na drugim planie pojawiają się m.in. Zac Efron, Sharon Stone, Seth Rogen i Bryan Cranston, a także sami Wiseau i Sestero.

Jest w tym dużo filmowego szczęścia, że uzyskaliśmy zgodę na pokaz „The Disaster Artist” w Łodzi. To jeden z tych niezależnych amerykańskich filmów, które ucieszą wszystkich wielbicieli kina, lubiących szalone opowieści o ludziach biorących marzenia we własne ręce. Osoby, które znają oryginalne „The Room”, czyli jeden z najgorszych filmów w historii, otrzymają dodatkową porcję wrażeń i próbę rozwikłania tajemnicy „jak do tego doszło”. James Franco jest znakomity w roli głównej i oscarową nominację w końcu dostanie! Kulisy powstawania „The Room” już na zawsze odmienią spojrzenie wielu osób na branżę filmową w Hollywood. Świetne kino! – mówi Krzysztof Spór, dyrektor programowy festiwalu. 

Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia w łódzkich kinach Charlie i Helios w dniach 23 listopada - 2 grudnia 2017. Serdecznie zapraszamy!